Reikalavimai patalpoms/Mikroklimatas

Teikiant grožio paslaugas turi būti šios patalpos:

  • grožio paslaugų teikimo patalpa(-os);
  • laukiamasis kambarys arba paslaugų teikimo patalpoje įrengta atskira zona, skirta laukiantiems paslaugų vartotojams;
  • personalo patalpa;
  • pagalbinė patalpa darbo priemonėms laikyti (jos gali nebūti, jeigu yra ne daugiau kaip 3 darbo vietos ir personalo patalpoje pakanka vietos darbo priemonėms laikyti);
  • tualetas;
  • kitos patalpos (instrumentų valymo, dezinfekcijos ir sterilizacijos patalpa);
  • tualetas, išskyrus atvejus, kai grožio paslaugos teikiamos pastate, kuriame yra atskiras bendro naudojimo tualetas, įrengtas ne toliau kaip 50 m nuo grožio paslaugų teikimo patalpų ir juo gali naudotis paslaugų teikėjai ir vartotojai.

Grožio paslaugų teikimo patalpoje(-ose) turi būti :

  • praustuvė,
  • rankų higienos priemonės (skystas muilas, rankų dezinfekcijos priemonė),
  • muilo ir dezinfekcijos priemonių dozatoriai,
  • vienkartiniai rankšluosčiai,
  • atliekų surinkimo talpykla.

Prie jos galite įrengti ir instrumentų valymo dezinfekcijos sterilizacijos zoną su vieta instrumentams dezinfekuoti, valyti, džiovinti, pakuoti, sterilizuoti.

Laukiamasis kambarys arba paslaugų teikimo patalpoje įrengta atskira zona, skirta laukiantiems paslaugų vartotojams.

Personalo patalpoje turi būti įrengtos atskiros spintos teikiančių paslaugas asmenų darbo drabužiams ir asmeniniams drabužiams bei daiktams laikyti.

Pagalbinė patalpa darbo priemonėms laikyti (jos gali nebūti, jeigu kitose patalpose, išskyrus tualetą, pakanka vietos darbo priemonėms laikyti) Pagalbinėje patalpoje turi būti įrengtos atskiros spintelės (lentynos) kosmetikos gaminiams, valikliams, dezinfekcijos priemonėms ir valymo inventoriui laikyti, nešvarių skalbinių talpykla.

Tualete turi būti praustuvė ir rankų higienos priemonės (skystas muilas, rankų dezinfekcijos priemonė), muilo ir dezinfekcijos priemonių dozatoriai, vienkartiniai rankšluosčiai, atliekų surinkimo talpykla.

Manikiūro/pedikiūro paslaugos teikimo patalpoje turi būti darbo stalas, spintelė (-ės) ar lentyna (-os) darbo priemonėms, švariems skalbiniams susidėti, kėdės paslaugas teikiančiam asmeniui ir paslaugų vartotojui sėdėti.

Dirbtinių nagų priauginimo darbo vieta turi būti įrengta atskiroje uždaroje patalpoje. Darbo vietoje turi būti užtikrintas paslaugos teikimo metu išsiskiriančių dulkių surinkimas. Vėdinimo sistema turi užtikrinti užteršto oro pašalinimą iš dirbtinių nagų priauginimo patalpos.

Instrumentų valymo, dezinfekcijos ir sterilizacijos patalpa (-os) (arba grožio paslaugų teikimo patalpoje (-ose) numatyta atskira instrumentams valyti, dezinfekcijai ir sterilizacijai skirta zona.

Skalbimo patalpa arba pagalbinėje patalpoje įrengta skalbimo zona ir kt.).

Kitos patalpos atsižvelgiant į teikiamas paslaugas ir grožio paslaugų teikėjo poreikius.

Oro temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 18 °C.

Santykinė oro drėgmė – ne didesnė kaip 65 proc.

Oro judėjimo greitis šaltuoju metų laiku neturi būti didesnis kaip 0,15 m/s, šiltuoju metų laiku – ne didesnis kaip 0,25 m/s.

Vėdinimas

Individualiuose ar daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose, visuomeninės paskirties pastatuose, turi būti atskiros oro šalinimo sistemos, izoliuotos nuo kitų pastato patalpų vėdinimo sistemų. Iš šių patalpų šalinamo oro kiekis turi būti didesnis už įeinančio oro kiekį.

Jeigu eksploatuojamos daugiau kaip 3 darbo vietos vienoje grožio paslaugų teikimo patalpoje turi būti įrengta mechaninė vėdinimo sistema.

Apšvietimas

Dirbtinė apšvieta grožio paslaugų teikimo darbo vietose turi būti ne mažesnė kaip 500 liuksų.

Jeigu neįrengtas natūralus apšvietimas, dirbtinei apšvietai turi būti naudojamos dienos šviesos lempos.

Vanduo

Vanduo turi atitikti geriamojo vandens kokybės reikalavimus HN24:2003 “Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai ” (Žin., 2003, Nr. 79-3606, Žin., 2010, Nr. 47-2264 redakcija ), turi būti įrengta šalto ir karšto vandens tiekimo ir nuotėkų šalinimo sistema.

Triukšmas

Iš patalpų kylantis triukšmas neturi viršyti nustatytų didžiausių leidžiamų akustinio triukšmo lygių su grožio paslaugų teikimo patalpomis besiribojančiose gyvenamosiose ir visuomeninės paskirties patalpose.

Lietuvos higienos normos HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. birželio 13 d. įsakymu Nr. V-604 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ patvirtinimo“.