Skip to main content

Alergija

Alergija yra perdėtas žmogaus apsauginės sistemos atsakas į apskritai žmogui nekenksmingas medžiagas t. y. alergenus: žiedadulkes, namų dulkes, maisto produktus, naminius gyvūnėlius, vaistus ir kt.

Alergija gali pasireikšti įvairiais simptomais – čiaudėjimu, odos išbėrimais, niežėjimu, sloga, viduriavimu, vidurių pūtimu ar užkietėjimais ir net sąmonės netekimu ir anafilaksine reakcija.

Situacija 

Pora vaikščiojo po parduotuve, apžiūrinėjo įvairius daiktus. Parduotuvėje vyko įvairių naujų maisto produktų degustacijos. Vyras jomis susidomėjo ir paragavo. Praėjus kelioms minutėms staiga vyras pradeda garsiai ir švilpiančiai kvėpuoti, pasirodo paragautame produkte buvo riešutų pėdsakų, o jis yra alergiškas riešutams.

Produktai dažniausia sukeliantys alerginę reakciją:

  • Kiaušiniai
  • Riešutai
  • Šokoladas
  • Vaistai
  • Lateksas
  • Vabzdžių nuodai, ypač bičių

Požymiai rodantys Alerginę reakciją

Alerginė reakcija gali būti lengva arba sunki kai vystosi viršutinių, ir apatinių kvėpavimo takų obstrukcija, sukelianti didelį kvėpavimo nepakankamumą, nuo kurio nukentėjusysis miršta. Šiuo atveju vyrui sunku kvėpuoti, jam vystosi sunki alerginė reakcija – anafilaksija.

Pirmieji ligos požymiai dažniausiai atsiranda praėjus kelioms sekundėms arba minutėms po sąlyčio su alergenu (pvz., vabzdžio įgėlimo), tačiau gali atsirasti ir vėliau (per keletą valandų). Kartais atrodanti lengva alerginė reakcija labai greitai gali pereiti į anafilaksinę reakciją.

Alerginė reakcija:

Įsimenam: