5G ryšys – koks jo poveikis sveikatai?

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad norėdami mažinti elektromagnetinio lauko poveikį savo sveikatai, turime atsakingai naudotis mobiliaisiais telefonais. Šie prietaisai yra arčiausiai mūsų kūno, o jų poveikis sveikatai vis dar tiriamas. Rekomenduojama stengtis išlaikyti kuo didesnį telefono atstumą nuo kūno, riboti naudojimosi laiką, ypač vaikams. Be to, nereikėtų pamiršti, kad mobiliuoju ryšiu prieinama virtuali tikrovė gali neigiamai veikti vaikų psichoemocinę būklę, ilgalaikis buvimas joje gali skatinti fiziškai pasyvų gyvenimo būdą, bloginti regą.

Lūkesčiai – dideli  

5G ryšys (dar vadinamas 5G technologija) – tai mobilusis ryšys, pasižymintis ypač dideliu pralaidumu, maža delsa bei plačiomis pritaikymo galimybėmis. Lietuvoje 5G ryšys šiuo metu yra bandomas. Jo pritaikymo galimybės kol kas yra ribotos dėl mažos įrenginių ir procesų nuotolinio valdymo technologijų pasiūlos.

Daugiau informacijos apie 5G technologijos plėtrą ir vykdomą priežiūrą – NVSC interneto svetainėje nvsc.lrv.lt/5g-lietuvoje.