Pagalbos puslapis

PAGALBOS PUSLAPIS

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip mokytis nuotoliniu būdu? Nuo ko pradėti?

Pirmosios pagalbos kursų sveikatos priežiūros specialistams vedlys. Nuo kursų įsigijimo iki testo laikymo: https://www.youtube.com/watch?v=bHqlkSGKIi8&ab_channel=Militra

Higienos kursų eigos vedlys. Nuo kursų įsigijimo iki el. pažymėjimo išdavimo: https://www.youtube.com/watch?v=c27UsCjdD0A&ab_channel=Militra

  • Įsigykite mokymus www.militra.lt svetainėje/el. parduotuvėje.
  • Prisijunkite prie savo paskyros su savo el. paštu ir slaptažodžiu, kurį susikursite registracijos metu. Peržiūrėkite mokomąją medžiagą ir atlikite žinių patikrinimo testą Jums patogiu metu. Atlikus testą automatiškai susiformuos pažymėjimas, kurį reikia išsisaugoti savo kompiuteryje.

Pirmosios pagalbos kursų eigos vedlys. Nuo kursų įsigijimo iki registracijos į praktinę mokymų dalį: https://www.youtube.com/watch?v=GFmPqYxNtvE&t=2s&ab_channel=Militra

  • Įsigykite mokymus www.militra.lt svetainėje/el. parduotuvėje.
  • Prisijunkite prie savo paskyros su savo el. paštu ir slaptažodžiu, kurį susikursite registracijos metu. Peržiūrėkite mokomąją medžiagą ir atlikite žinių patikrinimo testą Jums patogiu metu.
  • Sėkmingai išlaikius žinių patikrinimo testą, užsiregistruokite į praktinę mokymų dalį pasirinkta data ir laiku.
  • Per 1 d.d. po atvykimo į praktinę mokymų dalį savo el. paštu gausite pažymėjimą.
Neišsisaugojau pažymėjimo, ką daryti

Pažymėjimą papildomai gausite registracijoje nurodytu el. paštu.

Ar yra išduodamas pažymėjimas?

Išklausius mokomąją medžiagą pažymėjimas išduodamas sėkmingai išlaikius žinių patikrinimo testą ir atlikus visas mokymų užduotis. Pirmosios pagalbos mokymų atveju – pažymėjimas išduodamas sėkmingai išlaikius žinių patikrinimo testą ir atvykus į praktinę mokymų dalį.

Kokia nuotolinio mokymosi esmė, principas? Kaip jis veikia?

Apmokėjus užsakymą militra.lt puslapyje kiekvienam kursų dalyviui automatiškai sukuriama paskyra ir prieiga prie nuotolinio mokymosi platformos. Platformoje patalpinta visa teorinė medžiaga ir kurso užduotys. Studentas savarankiškai studijuoja mokomąją medžiagą, bei atlieka praktines užduotis. Visi iškilę klausimai ir neaiškumai aptariami su kuruojančiu lektoriumi el. paštu arba atvykus gyvai į mokymų praktinę dalį.

Ar ant pažymėjimo rašoma, jog kursai baigti studijuojant nuotoliniu būdu?

Ant pažymėjimo nenurodoma, kad kursai buvo baigti studijuojant nuotoliu.

Kada galima pradėti mokytis nuotoliu?

Nuotolinio mokymosi pradžia, trukmė ir intensyvumas priklauso tik nuo Jūsų pasirinkimo. Mokytis galima pradėti iškart po kurso įsigijimo.

Ar galima mokytis nuotoliu gyvenant ne Lietuvoje?

Taip, nuotoliu mokytis gali asmenys gyvenantys ir ne Lietuvoje.

Kuriam laikui suteikiama prieiga prie nuotolinio kurso ir mokymosi medžiagos?

Prieiga suteikiama 1 mėnesiui. Praėjus šiam laiko tarpui kursas automatiškai pašalinamas iš Jūsų paskyros.

Kas yra žalia korta darbui su maistu?

Tai yra higienos pažymėjimas, kuris yra išduodamas žmonėms dirbantiems su maistu. Nuo seno šis pažymėjimą buvo žalios spalvos, todėl visuomenėje jis geriau žinomas, kaip žalia kortelė, tačiau teisingas šio pažymėjimo pavadinimas – sveikatos žinių ir įgūdžių pažymėjimas. Tad, jei darbdavys prašė pateikti žalią kortą darbui, užsisakykite higienos kursus, skirtus darbui su maistu. H10 arba HBB programas.

Kaip atsiimti pažymėjimą?

Išklausę mokymus ir susipažinę su mokomąja medžiaga, laikykite žinių patikrinimo testą. Išlaikius higienos žinių patikrinimo testą pažymėjimas automatiškai susiformuos Jūsų paskyroje, jį beliks išsisaugoti ir atsispausdinti. Išlaikius pirmosios pagalbos kursų teoriją, būtina užsiregistruoti ir į pirmosios pagalbos mokymų praktinę dalį. Sudalyvavus mokymų praktinėje dalyje kiekvienam dalyviui per 1 d. d. el. paštu atsiunčiamas pažymėjimas.

Ar išrašoma PVM sąskaita faktūra?

PVM sąskaita faktūra yra išrašoma kursų apmokėjimo dieną, jei pažymite varnelę, kad jums reikalinga sąskaita.

Ar yra kokie nors papildomi mokesčiai už kursų medžiagą/ testo laikymą/ pažymėjimą?

Papildomi mokesčiai taikomi:

Pažymėjimo dublikatui – 3.63 eur (su PVM).

Asmens duomenų keitimui pažymėjimuose (klaidingai nurodžius duomenis) – 3.63 eur (su PVM).

Ar elektroniniu būdu išduotas pažymėjimas bus galiojantis?

Elektroniniu būdu išduotas pažymėjimas atitinka visus teisės aktus ir gali būti pateikiamas darbdaviui, Regitrai ir kitoms institucijoms. Šiuos mokymus reglamentuoja LR Sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 28 d. įsakymas Nr. V-69.

Regitroje su savimi turėkite elektroniniu parašu pasirašytą pažymėjimą, kurį sėkmingai baigus mokymus gausite elektroniniu paštu.

Išlaikiau testą, kaip galiu gauti pažymėjimą?

Išlaikius higienos kursų testą, jums automatiškai suformuojamas vardinis, serijiniu numeriu žymimas sertifikatas. Jį galite atsispausdinti iškart po testo laikymo, spustelėję mygtuką „Spausdinti sertifikatą“, šį pažymėjimą taip pat gausite ir savo el. paštu. Pirmosios pagalbos pažymėjimą atsiųsime Jums el. paštu po atvykimo į praktinę mokymų dalį.

Kokiems sveikatos priežiūros specialistams tinka pirmosios medicinos pagalbos mokymai?

Visų profesinių kvalifikacijų gydytojai, akušeriai ir slaugytojai; Visų profesinių kvalifikacijų gydytojai odontologai, burnos priežiūros specialistai, dantų technikai; Išplėstinės praktikos vaistininkai, vaistininkai (visos profesinės kvalifikacijos), vaistininko padėjėjai (farmakotechnikai); Dietistai; Ergoterapeutai, kineziterapeutai, gydomojo masažo specialistai; Optometrininkai; Medicinos psichologai; Radiologijos technologai, biomedicinos technologai, medicinos genetikai, medicinos biologai.

Ar išlaikius pirmosios pagalbos žinių patikrinimo testą būtina atvykti į mokymų praktinę dalį?

Taip. Norint įgyti pirmosios pagalbos pažymėjimą atvykimas į praktinę mokymų dalį – būtinas. 

Susirgau/negaliu atvykti į mokymų praktinę dalį. Ar galiu perkelti praktinius mokymus kitai datai?

Persikelti praktinių mokymų datą galite parašę mums info@militra.lt arba paskambinus telefonu +370 (610) 00141. 

Pradedu dirbti su maistu/grožio srityje/mokykloje, kokių pažymėjimų man reikia?

Pradedant dirbti tiesiogiai su maistu – reikalingas H10 pažymėjimas, dirbant netiesiogiai su maistu – HBB (neturint tiesioginio sąlyčio su išpakuotais maisto produktais) pažymėjimas.

Pradedant dirbti grožio srityje reikalingi HB, H3 ir PP009 pažymėjimai. Papildomai atliekant valymo darbus, būtinas ir H11 pažymėjimas.

Pradedant dirbti mokykloje ar darželyje reikalingi HB, H1 ir PP007 pažymėjimai. Tačiau jeigu darželyje auklėtoja ar jos padėjėja turi kontaktą su vaikams patiekiamu maistu, tokiu atveju, papildomai reikalingas ir H10 pažymėjimas. Atliekant valymo darbus, taip pat būtinas ir H11 pažymėjimas.

Kiek laiko galioja įgytas pažymėjimas?

Pirmosios pagalbos pažymėjimai įprastai galioja 5 metus, išskyrus vairuotojams skirtą PP015 pažymėjimą, šis pažymėjimas neterminuotas.

Valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirbantys darbuotojai, policijos ir greitosios medicinos pagalbos transporto priemonių vairuotojai pirmosios pagalbos pažymėjimus atnaujinti privalo kas 3 metus.

Paplūdimiuose ir vandens pramogų parkuose dirbančių gelbėtojų pirmosios pagalbos pažymėjimai galioja 1 metus.

Pirmosios pagalbos pažymėjimas sveikatos priežiūros specialistams – neterminuotas, tačiau žinias būtina atnaujinta, kas 5 metus, kaip ir licenciją.

Didžioji dauguma higienos pažymėjimų- neterminuoti, išskyrus higienos pažymėjimus skirtus vandens tiekimo įmonių darbuotojams (H9), šios srities atstovai savo žinias turi atnaujinti kas 2 metus. Taip pat tiesiogiai (H10) ir netiesiogiai (HBB) su maistu dirbantiems darbuotojams, šios srities darbuotojams žinias privaloma atnaujinti kas 5 metus.

Ar akreditavimo tarnyba pripažins Militroje įgytą pirmosios pagalbos pažymėjimą?

Taip. Pirmosios pagalbos mokymų programa yra suderinta su LR Sveikatos apsaugos ministerija ir registruota METAS sistemoje.

Jeigu negaliu atlikti fizinių veiksmų (dėl savo sveikatos būklės) ar vis tiek privalau atvykti į praktinę mokymų dalį?

Taip. Pirmosios pagalbos mokymų programa yra suderinta su LR Sveikatos apsaugos ministerija ir registruota METAS sistemoje.

Negaliu atvykti į mokymus. Iki kada galiu pakeisti mokymų datą?

Jeigu negalite atvykti į kontaktinius mokymus ir informuojate mus apie tai likus ne mažiau kaip 7 (septynioms) kalendorinėms dienoms iki numatytos kontaktinių mokymų datos, pasiūlysime Jums kitą kontaktinių mokymų laiką ir/ar vietą (*vykdytojo neinformavus per šiame punkte nurodytą terminą, kontaktinių mokymų laikas ir/ar vieta negali būti keičiami ir sumokėta kaina negrąžinama).

Pateikus užklausą dėl mokymų datos keitimo praėjus minėtajam terminui ir esant galimybei, kai grupėse yra laisvų bei neužpildytų vietų, mokymų datą vykdytojas gali pakeisti.

Ar galiu susigrąžinti už kursus sumokėtus pinigus?

Su pinigų grąžinimo taisyklėmis galite susipažinti čia PRIVATUMO POLITIKA

Neradote atsakymo ?

Maloniai prašome su mumis susisiekti

    * Teikiant savo asmens duomenis sutinku, kad su manimi būtų susisiekta.