Ką darti išsiliejus gyvsidabriui

 Gyvsidabris yra nuodingas sunkusis metalas, galintis smarkiai paveikti nervų sistemą ir sukelti smegenų veiklos sutrikimus.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad, išsiliejus gyvsidabriui, rekomenduojama kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento specialistai saugiai surinks išsiliejusį gyvsidabrį ir atliks pirminę demerkurizaciją, t. y. gyvsidabrio pašalinimą iš aplinkos. Jeigu namuose turima priemonių gyvsidabrio surinkimui, tuomet tai galima padaryti savarankiškai.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad išsiliejusio gyvsidabrio niekada nereikėtų siurbti dulkių siurbliu, nes temperatūra dulkių siurblyje yra aukštesnė nei patalpose, todėl gyvsidabrio garavimas bus daug kartų intensyvesnis, o tai dar labiau užterš gyvenamąsias patalpas ir negrįžtamai užterš dulkių siurblį, taip pat nešluoti, nes taip gyvsidabris bus suskaidytas į dar mažesnius lašelius ir paskleistas dar plačiau.

Be to, jokiu būdu negalima gyvsidabrio pilti į nuotekų sistemą – jis gali patekti į paviršinius vandenis, taip pat griežtai nerekomenduojama skalbti užterštų drabužių skalbimo mašina – gyvsidabris negrįžtamai užterš skalbimo mašiną, negalima gyvsidabrio mesti ir į ugnį – aukštoje temperatūroje susidaro pavojingos gyvsidabrio garų koncentracijos.

Žmonėms, nuogąstaujantiems, kad galėjo apsinuodyti gyvsidabriu, rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.