Apgyvendinimo paslaugos: ką svarbu žinoti paslaugų teikėjams

Šiltuoju metų laikotarpiu veiklą atnaujina vis daugiau apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų, todėl primename, kad apgyvendinimo paslaugas teikiantys asmenys privalo teikti tik saugias paslaugas.

Informaciją paslaugų vartotojui suteikti prieš įsigyjant paslaugas

Apgyvendinimo paslaugų teikėjas paslaugų vartotojui privalo suteikti tikslią, išsamią ir teisingą informaciją apie apgyvendinimo paslaugų teikimo vietą, teikiamas paslaugas, aprūpinimą inventoriumi, vidaus tvarkos taisykles.

Apgyvendinimo patalpos – visada švarios

Apgyvendinimo paslaugų vartotojas turi būti apgyvendintas švariame, tvarkingame kambaryje, aprūpintas švaria patalyne ir geros būklės (nesuplyšę, nesulūžę) baldais. Kambaryje, poilsio patalpose turi būti įrengtos apsaugos priemonės (užuolaidos, žaliuzės), kurios apsaugotų nuo tiesioginių saulės spindulių.

Legioneliozės prevencijai – tinkamas temperatūros palaikymas

Apgyvendinimo paslaugų teikėjai ne rečiau kaip vieną kartą per metus turi atlikti geriamojo vandens (šalto ir karšto) mikrobiologinį tyrimą legionelėms nustatyti. Jeigu paslaugos teikiamos tik tam tikru metų laiku, tyrimas atliekamas prieš apgyvendinimo paslaugų teikimo sezono pradžią. Papildomi vandens tyrimai atliekami, kai vandens tiekimo sistema pradedama naudoti daugiau kaip po vieno mėnesio pertraukos, po vandens tiekimo sistemos rekonstrukcijos ar remonto, taip pat kai diagnozuojama susirgimų legionelioze.

Legioneliozės profilaktikai svarbu, kad karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūra kas 3 mėnesius būtų profilaktiškai pakeliama iki 66 °C ir išlaikoma ne mažiau kaip 25 min. Atliekant vandens tiekimo sistemos kenksmingumo pašalinimo darbus, svarbu garantuoti vartotojų saugą. HN 118:2011 „Apgyvendinimo paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ (HN 118:2011) įpareigoja paslaugų teikėjus užtikrinti, kad karšto vandens čiaupe temperatūra būtų ne žemesnė kaip 50 °C, o šalto – ne aukštesnė kaip 20 °C.

Maudymosi vietų priežiūra

NVSC specialistai atkreipia dėmesį į HN 118:2011 reikalavimus, kai apgyvendinimo paslaugos teikiamos šalia vandens telkinių, kur įrengtos  maudymosi vietos, kurios nėra įteisintos kaip paplūdimiai. Apgyvendinimo paslaugų teikėjai turi pasirūpinti, kad maudymosi vietos būtų pažymėtos, švarios, o priėjimas prie vandens – neslidus, neklampus ir saugus.

Apgyvendinimo paslaugų veiklai būtinas leidimas-higienos pasas

Viešbučių, motelių, svečių namų, kurortų sanatorijų, kurortų reabilitacijos centrų, kempingų, turizmo centrų, poilsio namų, jaunimo nakvynės namų veiklos vykdytojams būtina turėti leidimą-higienos pasą apgyvendinimo paslaugų veiklai. Šio dokumento originalas arba kopija turi būti pateikta vartotojams matomoje vietoje.

Leidimas-higienos pasas papildomai veiklai

Kaimo turizmo, nakvynės ir pusryčių, turistinių stovyklų paslaugų veiklai leidimas-higienos pasas neišduodamas, tačiau, jei juose teikiama baseinų ar pirčių paslaugų veikla, tai šioms veikloms būtina turėti leidimą-higienos pasą.

Kaip organizuoti apgyvendinimo paslaugų darbą karantino metu?

Siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, Sveikatos apsaugos ministerija parengė rekomendacijas apgyvendinimo paslaugų  teikėjams.