Būkite saugūs per šventes

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Christmas party“

nuotr. royalmarinesmuseum.co.uk

Švenčių maratonas jau visai čia pat, o kartu su juo ir kasmetiniai kalėdiniai įmonių vakarėliai. Bendrojo pagalbos centro apklausos duomenis rodo, kad net iki  40% visų respondentų šventiniu vakarėlių metu yra patyrę vienokį ar kitokį nelaimingą atsitikimą, dažniausiai sietiną su neatsakingu alkoholio vartojimu.

Labai svarbu iš anksto pasirūpinti ne tik vaišėmis, muzika bei atsipalaiduoti leidžiančia atmosfera, o ir pačių kolegų saugumu, antraip smagiu pasisėdėjimu turėjęs tapti renginys gali virsti skaudžia tragedija.

Visgi jei turite nuojautą, jog nusiteikusių “atsigriebti“ už sunkius metus išvengti nepavyks, būtų pravartu žinoti kaip pagelbėti tokiems asmenims išvengiant nelaimingų atsitikimų.

Žemiau pateikiame kelis patarimus, padėsiančius lengviau sukontroliuoti padėtį, o kartais net išgelbėti gyvybę.

Alkoholio perdozavimas:

Jei pastebite jau gerokai perdozavusį alkoholinių gėrimų, visiškai sąmonės netekusį asmenį, patikrinkite ar jis dar gali savarankiškai kvėpuoti ir pasistenkite kūną sugrąžinti į normalią poziciją, kad nebūtų užspausti kvėpavimo takai. Tai ypač svarbu, nes organizmui bandant atsikratyti kenksmingų medžiagų jas išvėmiant, visiškai negalintis koordinuoti judesių žmogus paprasčiausiai gali užspringti skrandžio turiniu.

Gerokai padauginęs svaigalų asmuo daug greičiau praranda kūno šilumą ir neretai patiria hipotermiją. Jei apgirtęs žmogus atsidūrė lauke esant minusinei temperatūrai, paraginkite jį kuo greičiau grįžti vidun ar bent pridenkite šiltesniu rūbų, apklotu, kai atsisakoma keltis nuo grindinio ar eiti į uždarą patalpą. Nenuleiskite nuo asmens akių kol atvyks greitoji pagalba ir stebėkite žmogaus būklę išvengiant anksčiau minėto užspringimo, kitų traumų.

Kartais nėra taip paprasta įvertinti kokios būklės ar kokias traumas patyrė apsvaigęs žmogus. Tačiau esant puikiai matomoms žaizdoms galvos srityje derėtų nedelsiant kviesti medicininę pagalbą ar vežti nukentėjusįjį į priėmimo skyrių detalesnei apžiūrai. Tai gyvybiškai svarbu, nes kyla reali grėsmė, kad smūgio metu galėjo būti pažeistos smegenys, taigi gydytojų priežiūra artimiausias 48 valandas tiesiog privaloma.

Vakarėlių metu stenkitės nepalikti taurės su gėrimu be priežiūros, kad kas nors tyčia neįmaišytų narkotinių medžiagų ar kitų neaiškių skysčių. Būkite budrūs.

Grįžimas iš vakarėlio:

Po kalėdinio pasisėdėjimo su bendradarbiais ar draugais, svarbu saugiai pasiekti namus. Tuo pasirūpinkite prieš šventę. Šventei dar neįsibėgėjus susitarkite kas iš kompanijos galėtų nevartoti alkoholio ir parvežti likusius kolegas namo linksmybėms pasibaigus. Kitu atveju naudokitės taksi firmų bei pavėžėjimo paslaugas teikiančių įmonių paslaugomis ir niekuomet nevairuokite išgėrus.

Jei naudojatės viešuoju transportu, stenkitės nekeliauti be palydos, o jei kitos išeities nėra – bent būkite tikri, kad atitinkamą valandą tikrai sulauksite autobuso, kursuojančio jums reikiamu maršrutu.

Jei norite gauti daugiau informacijos apie mūsų kursus, apsilankykite adresu: www.militra.lt , rašykite adresu: info@militra.signus.lt arba tel. +370 6 8665216