Gydymo Įstaigos Kviečia Nemokamai Pasitikrinti Dėl Burnos Vėžio

GYDYMO ĮSTAIGOS KVIEČIA NEMOKAMAI PASITIKRINTI DĖL BURNOS VĖŽIO

Jau ne pirmus metus vasario mėnesį minime Burnos vėžio prevencijos dienas. Kaip ir kasmet, didžiosios šalies ligoninės ir gydymo įstaigos vasario 5 – 28 d. kviečia pacientus nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio.

Burnos vėžys – agresyvi, greitai progresuojanti liga. Nors burnos vėžio paplitimas, palyginti su kitomis kūno vietomis, nėra didelis, bet vėžiniai pakitimai burnoje pasižymi reikšmingu sergamumu ir mirtingumu, ypač kai liga buvo nustatyta vėlai. Dažnai vėžys vystosi matomose vietose: veide, lūpose, liežuvyje, poliežuvinėje srityje, gomurio zonoje, dantenose, prie dantų, bet žmonės nepasižiūri ar nekreipia dėmesio į atsiradusius ir nepraeinančius, dažnai neskausmingus, darinius: guzelį, paraudimą, pabalimą, įtrūkimą ar negyjančią žaizdelę burnoje.

Diagnozavus ir pradėjus gydyti ankstyvuoju ligos vystymosi etapu, aptikus ikivėžinius susirgimus ar ankstyvus vėžius, padidėja paciento išgydymo galimybė, sumažėja mirtingumas, pacientų gydymo kaštai.

Dažniausiai burnos vėžiu serga ilgą rūkymo stažą turintys asmenys, ypač rūkantys ir išgeriantys. Neramina didėjantis skaičius jaunų žmonių, užsikrėtusių žmogaus papilomos virusu. Infekuotiems šiuo virusu žmonėms burnos ir gerklų vėžio išsivystymo galimybė didėja. Būtina įspėti piktnaudžiaujančius saulės voniomis egzotiškuose kraštuose. Dantų nevalymas, seni burnos protezai yra dažnos burnos gleivinėje atsirandančių ląstelių transformacijų į vėžines priežastys.

Akcijoje dalyvaus viešosios ir privačios įstaigos, kur teikiama veido ir žandikaulių chirurgijos, burnos chirurgijos, onkologinė, periodontologinė ir odontologinė pagalba. Savanoriai specialistai ir patyrę gydytojai planuoja ir vėl apžiūrėti šimtus atvykusių pasitikrinti žmonių. Per kasmetines Burnos vėžio akcijas patikrinta per 6 tūkst. Lietuvos žmonių.

Išsamų gydymo įstaigų sąrašą galite rasti čia.

Parengta pagal SAM inf.