Patarimai, kurie padės užtikrinti, kad vasaros metu išliktumėte saugūs ir sveiki!

Tikriausiai sutiksite su mumis jog vasara, tai vienas laukiamiausių metų laikų. Vos tik atšyla oras skubame į gamtą, prie jūros ar ežerų, lankome sodus, daug laiko praleidžiame lauke, džiaugiamės iškylomis ir aktyviu laisvalaikiu. Tačiau, kartu su vasaros džiaugsmu, svarbu prisiminti apie saugumą šiuo metų laiku. Todėl šiandien dalinamės su Jumis svarbiais patarimais, kurie padės užtikrinti, kad vasaros metu išliktumėte saugūs ir sveiki.

1. Gerkite pakankamai vandens. Karštomis vasaros dienomis ypatingai svarbu užtikrinti pakankamą vandens kiekio suvartojimą. Tai svarbu ir mažiems ir dideliems. Todėl iškeliaujant iš namų nepamirškite pasirūpinti vandeniu ir reguliariai atsigaivinkite net ir tada, kai nejaučiate didelio troškulio.

2. Apsauga nuo saulės. Prieš keliaudami į lauką, nepamirškite apsaugos nuo saulės priemonių. Naudokite produktus su aukštu SPF apsaugos faktoriumi. Dėvėkite galvos apsaugą ir akinius.

3. Venkite per ilgo buvimo saulės atokaitoje ar karštyje. Šilumos smūgis, tai vienas dažniausiai pasitaikančių negalavimų vasaros metu. Venkite staigių temperatūrų pokyčių ir nepamirškite jog ilgas buvimas saulės atokaitoje ar karštyje, taip pat nėra rekomenduojamas. Stenkitės karštomis dienomis vasaros malonumais mėgautis atsakingai, pasirinkdami laiką leisti šešėlyje ir suvartojant pakankamą kiekį vandens. Nevartokite alkoholio ir venkite daug cukraus turinčių gaiviųjų gėrimų. Vietoj vandens, taip pat galite rinktis vandenį prisotintą elektrolitais ir kitomis mineralinėmis medžiagomis.

4. Apsauga nuo vabzdžių ir erkių. Leisdami laiką gamtoje, nepamirškite ir apsaugos nuo vabzdžių bei erkių. Įkandimus stebėkite ir kilus bent menkiausiam įtarimui dėl alerginės reakcijos ar kitų susirgimų kreipkitės į gydymo įstaigą. Įkandimams raminti naudokite natūralias priemones, eterinius aliejus ar actą.

5. Saugios maudynės. Leisdami laiką paplūdimiuose ar prie ežerų, nepervertinkite savo jėgų ir mėgaukitės vandens pramogomis atsakingai. Šaltas vanduo dažnai gali išprovokuoti raumenų mėšlungį, o didelės bangos nublokšti bei sužeisti, todėl įvertinkite savo galimybes ir lankomų vandens telkinių saugumą. Taip pat leidžiant laiką prie vandens telkinių išlikite budrūs ir jokiais būdais nepalikite mažųjų be priežiūros.

6. Būkite pasiruošę. Keliaudami į gamtą ar besiruošdami atostogoms pasirūpinkite lengvai transportuojamu pirmosios pagalbos rinkiniu. Pasirūpinkite, kad rinkinyje būtų ne tik tvarsliava, bet ir patys reikalingiausi vaistai. Turėkite pirmosios pagalbos rinkinį su savimi, kad nutikus nelaimingam atsitikimui galėtumėte organizuotai suteikti pirmąją pagalbą. Traumos, lūžiai, atviros žaizdos ir kiti nelaimingi atvejai nesirenka nei amžiaus, nei lyties. Todėl užtikrinkite savo ir artimųjų saugumą pasirūpindami svarbiausiomis priemonėmis.

Tinklarasciui Skirtos Nuotraukos 1Tam, kad vasaros ir atostogų laikas neapkarstų, išlikite budrūs ir būkite pasiruošę net ir pačioms netikėčiausioms situacijoms. Gerkite daug vandens, naudokite apsaugą nuo saulės ir mėgaukitės vasaros malonumais atsakingai.

Militra – įgūdžiai, kurie gelbėja gyvybes!