Kodėl būsimiems vairuotojams reikalingas pirmosios pagalbos mokymų pažymėjimas?

Jeigu esate patekę į avariją ar susidūrę su nelaimingais atsitikimais kelyje greičiausiai sutiksite, jog pirmosios pagalbos įgūdžiai – neatsiejama kiekvieno būsimojo vairuotojo mokymų proceso dalis. Nors atrodytų jog ir taip aišku, kodėl būsimiems vairuotojams reikalingas šis pirmosios pagalbos pažymėjimas, tačiau daugelis pradedančiųjų vairuotojų tai laiko tik pertekline prievole.

Teisės aktai ir reikalavimai

Pirmosios pagalbos mokymo pažymėjimas būsimiems vairuotojams yra privalomas ne tik Lietuvoje bet ir daugelyje kitų Europos šalių. Pagal patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 28 d. įsakymą Nr. V-69 (paskutinė galiojanti redakcija), kiekvienas būsimas vairuotojas privalo įgyti pirmosios pagalbos pažymėjimą ir pateikti jį atvykus į Regitros egzaminų centrą laikyti teorijos egzaminą. Deja, tačiau nepateikus šio dokumento laikyti teorijos egzamino – negalėsite. Todėl vykstant į teorijos egzaminą Regitroje pasiruoškite šiuo dokumentus:

  • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  • Galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.
  • Pirmosios pagalbos (PP015 arba PP014) mokymų baigimą patvirtinantį sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą.

Saugumo ir pasiruošimo jausmas

Įgiję pirmosios pagalbos pažymėjimą, gebėsite suteikti pirmąją pagalbą ir padėti kitiems, nukentėjusiems nelaimingose situacijose. Šių įgūdžių dėka gebėsite greitai ir efektyviai teikti pirmąją pagalbą, o tai suteiks saugumo bei pasiruošimo jausmą. Suplanuoti tokių situacijų deja negalime, tačiau būti joms pasiruošę – mūsų pilietiška pareiga. Svarbu pastebėti, jog, kaip ir visi nenaudojami įgūdžiai šie taip pat pasimiršta ir nors įstatymas nenumato prievolės kursą reguliariai kartoti, rekomenduojame šias žinias savanoriškai nuolatos atnaujinti.

Papildomos naudos

Įsidarbinant, daugybė darbdavių Jūsų gebėjimą teikti pirmąją pagalbą įvertins, kaip papildomą privalumą ar naudą. Tik nepamirškite to paminėti ir darbo pokalbio metu.

Nors kursai yra mokami, žiūrėkite į tai, kaip į investiciją savo ir kitų saugumui. Būtent gebėjimas tinkamai reaguoti nelaimingose situacijose gali išgelbėti artimojo gyvybę.

Pabaigai

Ir nors PP015 pažymėjimą užtenka įgyti vos kartą prieš teorijos žinių egzaminą Regitroje, žinių ir įgūdžių visam gyvenimui užtikrinti jis tikrai negalės. Todėl kviečiame būti pilietiškais ir pirmosios pagalbos mokymuose sudalyvauti, kaip galima dažniau. Juk žinios žmogų puošia! Tiesa?

Egzaminas Regitroje jau rytoj, tačiau Jūs dar neturite pirmosios pagalbos pažymėjimo? Gera naujiena ta, jog nuo šiol pažymėjimus vairuotojams pas mus galite įgyti vos per vieną dieną! Greitai ir operatyviai! Pasiruošti egzaminui dar niekada nebuvo taip paprasta.

Kokias temas aptarsime kursų metu:

  1. Įvykio vietos saugumo ir nukentėjusiojo būklės įvertinimas.
  2. Pradinis gaivinimas. Pradinis gaivinimas naudojant išorinį širdies defibriliatorių.
  3. Kraujavimo stabdymas. Šautinės, durtinės ir plėštinės žaizdos. Tvarstymas.
  4. Nukentėjusiojo parengimas transportuoti.
  5. Pirmosios pagalbos teikimas asmenims, patyrusiems anafilaksiją, suspaudimą, elektros traumą, terminį ar cheminį nudegimą, paveiktiems žaibo, ištiktiems saulės ar šilumos smūgio, sušalusiems, skendusiems, bandžiusiems pasikarti, užspringusiems, įvykus miokardo infarktui, galvos kraujotakos sutrikimams, epilepsijos priepuoliui, apalpus, netekusiems sąmonės, įkąstiems vabzdžio ar gyvūno, apsinuodijusiems, prasidėjus gimdymui (temos turinys pritaikomas pagal veiklos specifiką).
  6. Darbo vietos ar veiklos ypatumai, galimų nelaimingų atsitikimų prevencija. Apsinuodijimo nuodingosiomis medžiagomis simptomai.
  7. Pirmosios pagalbos rinkinys, individualios teikiančiojo pirmąją pagalbą apsaugos priemonės.
Pp015 Pp014 Pazymejimas Per Diena

Militra – įgūdžiai ir žinios, kurios gelbėja gyvybes.